
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 200 pF |
| Voltage Rating (DC) | 38 V |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Max Voltage Rating (DC) | 38 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Clamping Voltage | 77 V |
| Varistor Voltage | 42.3 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Max Surge Current | 80 A |
| Energy | 300 mJ |
| Clamping Current | 1 A |
| Max Varistor Voltage | 51.7 V |
| Min Varistor Voltage | 42.3 V |
| Schedule B | 8533400080 |
| Surge Energy Rating | 300 mJ |
| Peak Surge Current | 80 A |
Stock: 6559
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17526
Ext.Price$0.17526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17526 | $0.17526 |
| 10 | $0.10857 | $1.08570 |
| 50 | $0.10059 | $5.02950 |
| 100 | $0.09319 | $9.31900 |
| 500 | $0.08139 | $40.69500 |
| 1000 | $0.07883 | $78.83000 |
| 3000 | $0.07533 | $225.99000 |
| 5000 | $0.07198 | $359.90000 |
| 10000 | $0.07130 | $713.00000 |
